Skoči do sadržaja

Zbor mladih sveti Dominik

Crkveni zbor mladih sveti Dominik osnovan je 8.8.2012. godine upravo na sam spomendan svetog Dominika kojeg su mladi uzeli i kao zaštitnika zbora mladih. Inicijatori osnutka bili su mladi župe Remetinec sa prvim voditeljem Vatroslavom Maltarom koji su željeli okupiti mlade vjernike na području župe Remetinec koji će aktivno sudjelovati u samom životu župe. Mladi zboraši se okupljaju na probama, uvježbavaju pjevati dijelove svete mise i pjesme sakralnog sadržaja te aktivno sudjeluju u pjevanju svete mise jednom u mjesecu, kao i brojim događajima unutar župe. Zbor je nekoliko godina vodio i Robert Štorga, a sadašnji voditelj je Damijan Turković. Zbor trenutno broji 12 aktivnih članova, srednjoškolaca i studenata.

Pratite zbor mladih sveti Dominik na njihovoj Facebook stranici: https://www.facebook.com/people/Crkveni-zbor-mladih-sveti-Dominik/100063463360351/