Skoči do sadržaja

Zbor Kraljice svete Krunice

Župni zbor Kraljice svete Krunice osnovan je 2001. godine pod nazivom Theresianum. Prvi voditelj zbora bio je, sada pokojni, Valent Kopjar, dugogodišnji orguljaš u župi. Od 2004. godine vodstvo zbora preuzima Vatroslav Maltar. Nakon njegovog odlaska na Muzičku akademiju zbor preuzima Robert Štorga koji ga vodi do 2020. godine. Sadašnji voditelj je Damijan Turković. Zbor 2021. mijenja ime u Župni zbor Kraljice svete Krunice. Zboru se mogu priključiti župljani od srednjoškolskog uzrasta pa nadalje.

Tokom godina s našim voditeljima bili smo na gostovanjima i nastupali u raznim prigodama. Vrijedi izdvojiti sudjelovanja na Festivalu svete Cecilije u Varaždinskoj katedrali, Božićnim koncertima u župi te gostovanja u drugim župama.

Svrha i poslanje zbora je proslaviti Boga pjevajući na misnim slavljima te potaknuti druge župljane da pjevanjem sudjeluju u misnom slavlju.

Probe se redovito održavaju petkom od 20h do 21h u sakristiji župne crkve. 

Pozivamo sve koji imaju volju za pjevanjem da izdvoje vrijeme te nam se priključe u svjedočenju živoga Boga.