Skoči do sadržaja

Proslava Kraljice svete Krunice

Objavljeno

U nedjelju 1. listopada održana je svečana sveta misa kojom se proslavila zaštitnica naše župe Kraljica svete Krunice. Svetu misu predvodio je varaždinski biskup monsinjor Bože Radoš, a prisustvovali su i drugi župnici iz dekanata. Biskup Radoš tijekom svete mise, a posebno u propovijedi u centar je stavio upravo govor o krunici. Istaknuo je kako molitva krunice unatoč ponavljanju molitve Zdravo Marijo nije dosadna, već kontemplativna te kako je tijekom molitve krunice svako izmoljeno zrno jedna stepenica u nebo. Na kraju svete mise izrazio je zahvalnost što je mogao slaviti svetu misu u našoj župi i još je jednom potaknuo na molitvu krunice posebno tijekom listopada.

Popodne u 16.00 sati došla su djeca i mladi iz raznih župa predvođeni svojim voditeljicama u crkvu Kraljice Svete Krunice da se zajedno pomole, zapjevaju pjesmu njoj u čast i prime blagoslov. Potičem vas sve da i dalje ustrajete u dobru. Nakon toga počastili su se u našem pastoralnom centru bl. Ivan Merz sokom i kolačima. Nešto predivno, hvala svima!