Skoči do sadržaja

Slavlje pedesete obljetnice svećeničkoga ređenja župnika Josipa

Objavljeno

U nedjelju 30. srpnja naš župnik Josip proslavio je svoju zlatnu misu, odnosno pedesetu obljetnicu svojeg svećeničkog ređenja. Dug je to put na kojem je naš župnik hrabro kročio i neumorno svjedočio vjeru u Krista. Nakon svećeničkog ređenja službovao je kao vikar u Nedelišću, Jasenovcu i Velikoj Gorici; kao župnik u Donjoj Višnjici pune 23 godine, a uz to je i pet godina vršio službu vojnog kapelana;  i u našem Remetincu gdje je još uvijek župnik. Svetom misom zahvalio je dragom Bogu, a tijekom propovijedi i svim bliskim osobama i suradnicima koji su ga pratili na njegovom svećeničkom putu. Na završetku svete mise brojne udruge iz našeg mjesta (KUD Remetinec, DVD Remetinec i Športsko društvo Remetinec) i župne zajednice (zborovi, zajednica mladih i kruničarsko društvo) uputili su župniku čestitke i prigodne poklone. Sve je završeno druženjem, malom zakuskom i tortom u pastoralnom centru Ivan Merz.

Našem župniku Josipu želimo još godina u kojima će svjedočiti svoju vjeru, a župljani će ga pratiti svojim molitvama!