Skoči do sadržaja

Duhovna obnova u Molvama

Objavljeno

Molitvena zajednica Lux mundi je u petak, 21. srpnja, organizirala duhovnu obnovu za mlade u Marijinom svetištu u Molvama. Za sve koji nisu bili u mogućnosti doći do svetišta vlastitim prijevozom bio je organiziran autobus iz Remetinca, Varaždina i Ludbrega. Organizacija za duhovnu obnovu nije uključivala samo tehničku, već i duhovnu pripremu. Milošću Duha Svetoga te zagovorom svete Lucije kojima se zajednica posebno utjecala moleći devetnice prije same duhovne obnove bilo je prijavljeno devedesetak mladih, ali i svih drugih ljudi željnih živog Boga. 

Program je započeo pjesmom i slavljenjem u 18 h nakon čega je uslijedila molitva krunice. Za to je vrijeme na raspolaganju bilo nekoliko ispovjednika za sakrament pomirenja kako bi svi prisutni mogli čista srca primiti Božju Riječ. Uslijedilo je euharistijsko slavlje koje je predvodio o. Zdravko Tuba. 

Nakon okupljanja oko zajedničkog stola i blagovanja Kristova tijela, Ante Bilaver, voditelj službe ozdravljanja iz zajednice Božja pobjeda, održao je katehezu s aktualnom temom kršćanskog identiteta. U današnje vrijeme kad ljudi svoj identitet pronalaze na krivim mjestima, a da nisu ni svjesni da im u tom traženju nedostaje Bog, ova tema pokazala se i više nego potrebnom. Slušanjem kateheze, svaka je osoba mogla spoznati da je svoj identitet primila po krštenju kojim postaje dijete Božje, ali i da ulazi u svećeničku, proročku i kraljevsku službu. Upravo to osposobljuje svakoga da čuje Božji glas koji izgrađuje, hrabri i tješi, da molitvom zagovara i posvećuje te da vlada i upravlja svojom slobodom i odupire se napastima. 

Sa završetkom kateheze koja je dotakla mnoga srca i potakla na dublje traženje vlastita identiteta u Kristu, mladi su ostali okupljeni u zajedničkoj molitvi, promišljanju nad ranije primljenim spoznajama o sebi i klanjanju pred Isusom u Presvetom Oltarskom Sakramentu. 

S pjesmom i suzama radosnicama zbog obilnih milosti koje su primili, okupljeni su zahvalili Gospodinu i nastavili prebivati u zajedništvu na okrjepi, upoznavanju i druženju u pastoralnom centru u blizini crkve. Puni Duha Svetoga krenuli su svojim kućama u kasnijim večernjim satima.