Skoči do sadržaja

Danas je Veliki četvrtak – dan ljubavi

Objavljeno

ISUS JE NA POSLJEDNJOJ VEČERI USTANOVIO SVETU MISU, A TIME I SVETU PRIČEST. ON NAM DARIVA SAMOGA SEBE, U KRUHU I VINU, KAO HRANU ZA ŽIVOT VJEČNI POZIVAJUĆI I NAS DATO ČINIMO NJEMU NA SPOMEN. DANAS JE DAN SVEĆENIKA, JER JE ISUS NA POSLJEDNJOJ VEČERI USTANOVIO SVEĆENIČKI RED. ZAHVALIMO GOSPODINU ZA DAR SVEĆENIŠTVA I MOLIMO GA DA NAŠEM VREMENU PODARI BROJNA DUHOVNA ZVANJA. OSTAVIO NAM JE ZAPOVIJED LJUBAVI, KAKO BISMO LJUBILI JEDNI DRUGE ONAKO KAKO NAS JE ON LJUBIO. EUHARISTIJA JE NAJVEČA DRAGOCIJENOST KOJU JE BOG MOGAO DAROVATI NAMA SVOJIM LJUBLJENIM BIĆIMA. ZATO PRIZNAJEMO DA JE SVETA MISA NAJDIVNIJE I NAJSILNIJE ČUDO BOŽJE LJUBAVI PREMA ČOVJEKU KOJEGA BOG OD ISKONA BESKRAJNO LJUBI. S PRAVOM MOŽEMO REĆI DA JE EUHARISTIJA KRUH S OČEVA STOLA I IZ OČEVE RUKE. BOG NAM U EUHARISTIJI IZRAVNO DARIVA SVOGA SINA. ZA SLAVLJENJE EUHARISTIJE TREBA PRONAĆI DOVOLJNO VREMENA A NE ČEKATI KAD ĆE ZAVRŠITI. SVETA MISNA ŽRTVA NAJVEĆA JE I NAJSAVRŠENIJA, NAJMOČNIJA I NAJJAČA MOLITVA KOJA NADMAŠUJE SVE DRUGE MOLITVE. TU SE KRIST DARUJE NAMA. ZATO GA ČESTO I DOSTOJNO PRIMAJTE. EUHARISTIJA PO NAMA STVARA NOVI SVIJET, BOŽJI SVIJET. NA POSLJEDNJOJ VEČERI PRED ISUSOVIM OČIMA TADA SU BILE MILIJARDE DJECE KOJI IZ SVOGA ČISTOG SRCA PJEVAJU:” DODI DRAGI SPASITELJU SA MNOM SE SJEDINI”! ON JE TADA VIDIO NEBROJENE VOJSKE SLABIH, SIROMAŠNIH, ŽALOSNIH KOJI PRISTUPAJU S VELIKOM ČEŽNJOM DA SE NAHRANE NJEDOVIM PRESVETIM TIJELOM I DA TAKO NAÐU SNAGE I UTJEHU U BORBAMA ŽIVOTA! VIDIO JE MILIJARDE ONIH KOJI TIHO ŠAPĆU SVOJU SRDAČNU MOLITVU:

“Dušo Kristova, posveti me!
Tijelo Kristovo, spasi me!
Krvi Kristova, operi me!

PRED ISUSOM U TAJ TRENUTAK PROLAZILE SU MILIJARDE KLANJALACA, KOJI KLEČE U SVETOM ZANOSU I KLIČU BEZ PRESTANKA:

Klanjam Ti se smjerno, tajni Bože naš!
Što pod prilikama tim se sakrivaš!
Srce Ti se moje sasvim predaje,
jer dok promatra te svijest mu prestaje!

ON JE VIDIO TADA I SVE NAS KAKO PRISTUPAMO STOLU GOSPODNJEM IS KOLIKO PAŽNJE I

POŠTOVANJA GA PRIMAMO, KAKO O NJEMU GOVORIMO SVOJOJ DJECI I ŠTO ČINIMO DA PRIVUĆEMO SVE ČLANOVE SVOJIH OBITELJI. ON JE KRUH KOJI HRANI I PODIŽE NAŠE SRCE U VISINE BUDUĆEG ŽIVOTA, GDJE NEĆE BITI PATNJE, NI SUZA NEGO RADOST DJECE BOŽJE. DANAS NA VELIKI ČETVRTAK ODLUČIMO POĆI K TOJ LJUBAVI KOJA NAM SE DARIVA.