Skoči do sadržaja

Korizma 2023.

Objavljeno

GOSPODINE moj, blagoslovljeno neka je ime Tvoje dovijeka, neka vazda uz mene bude Tvoja svjetlost, Tvoja ljubav Tvoje milosrđe

Hvala Ti što si me pridigao i što danas znam da je KRIŽ smisao moga postojanja. Sjećam se dana, kada si me pun nepoznate ljubavi nosio, tješio, blagoslivljao – a ja sam okretao glavu na drugu stranu. Nisam Te prepoznao u Tvojoj presvetoj ljubavi i milosrđu… Daj da se ove Korizme što više približim Tebi – Prijatelju čovjeka – pomozi mi Isuse.

Dragi župljani! Svi smo dakle pozvani da ove Korizme napravimo nešto korisno. Pred svima nama već na Pepelnicu lebdi Isusova riječ koja zove: “kraljevstvo Božje je pred vratima, obratite se i vjerujte Evanđelju.” Crkva ističe kako Korizmeni post nije samo odricanje od jela i pića, nego je najprije prekid sa svakodnevnim lošim navikama. Ove Korizme promišljajmo rado o svojoj vjeri i pripadnosti Kristu da tako učvrstimo svoju povezanost s Crkvom. Tako ćemo učiniti zaokret u svojem životu i izliječiti si dušu

KORIZMENO VRIJEME 2023. u našem Remetincu

Korizma je vrijeme bliže priprave za USKRS. Zato sva naša djela i odluke u ovom vremenu moraju biti usredotočena na pojačanu pobožnost, djela milosrđa i pokore. Odlučimo ove Korizme raditi na sebi, da ono što je loše da to ispravimo, tako da možemo promijeniti sebe i živjeti za druge. To je ponekad teško jer treba u sebi svladati svoju sebičnost, oholost i nametljivost. Gospodin naš Isus Krist tako divno i nenametljivo poziva sve ljude: ako želite biti sretni,, Obratite se i vjerujte evanđelju .“

Iz ovih divnih Isusovih riječi jasno je da zove sve ljude na obraćenje, a ne samo vjernike. On nas zove da se svi obratimo i da već jednom počnemo živjeti život dostojan djece božje. Svi se trebamo obratiti od vrha do dna postati plemenitiji. Zato obraćenje je proces koji se događa polako i strpljivo kroz cijeli naš život. Potrebno je izaći ispod maski i osloboditi se lažnog stanja. Korizma je vrijeme kada s Božjom pomoću ulazimo u svoju nutrinu i čistimo sebe. U Korizmi po svojoj Crkvi Bog nam daje ovo milosno vrijeme da okopavamo sebe, da zavirimo u svoju nutrinu da se ne prepustimo da nas voda beznađa nosi koritom života, nego da se sada ove Korizme odupremo zlu u sebi i oko sebe / jer vrijeme nam ističe / kako bismo postali bolji i plemenitiji ljudi. Ovo je posebno vrijeme koje nam Bog nudi po svojoj Crkvi – iskoristimo ga. Ovo je vrijeme kada moramo izaći ispod svojih maski, osloboditi se lažnog svojeg stanja. Korizma je vrijeme kada s Božjom pomoću okopavamo i čistimo sebe, jer to je milosno vrijeme koje nam nudi sam Bog. Upitajmo se ove Korizme koliko je naš život plodan i koliko iz njega proistječu dobra djela prema Bogu i našim bližnjima.

Razmislimo da li se možemo svrstati među one koji slijede put Isusove dobrote i ljubavi?