Skoči do sadržaja

Održani susreti za sinodsko savjetovanje

Objavljeno

Prvi sinodalni susret u Remetincu održan je 5. ožujka u Pastoralnom centru Ivan Merz. Okupio se prekrasan broj ljudi, njih čak oko stotinjak. Uvod u sinodalni susret napravio je župnik Josip Pavlek, dok je ostatak susreta vodila vjeroučiteljica Ines Volarić. Na susretu su objašnjeni osnovni pojmovi, pojmovi i glavna pitanja nove sinode koja je pred nama. Svoje svjedočanstvo vjere iznio je David Turković, dok je susret pjesmom animirao Damijan Turković. Susret je prošao u pozitivnom tonu, a sve je završilo malim druženjem.

Drugi susret održan je 26. ožujka. Na tom susretu okupilo se pedesetak vjernika. Nakon uvodne riječi župnika i uvoda u grupni rad od strane Ines Volarić, okupljeni su se podijelili u tri grupe i razmišljali i raspravljali po predloženim pitanjima. Sudionici su na rad u grupama reagirali pozitivno, uz mnoštvo ideja i odgovora.